P4036779

Robin Kaleta, freerider

Tento profesionální lyžař/freerider se na lyžích ve volném terénu pohybuje úspěšně již mnoho let. Na kontě má řadu vynikajících umístění na světových freeridových soutěžích, několik úspěšných adrenalinových filmů a zkušenosti z koučování na mnoha freeridových kempech.

  • Narodil se: 1980
  • Žije: většinou na horách
  • Disciplína: freeride, b.a.s.e. jumping, ski b.a.s.e.
  • HUDY a Millet ambasador

Výsledky a úspěchy...

  • 1. místo SCOTT Czech Ride - mezinárodní mistrovství ČR ve freeridingu 2010, Lenzerheide, Švýcarsko
  • 2. místo Mystic Experience - Freeride World Qualifier 2009, Monte Rosa, Itálie
  • 4. místo Arctix Tamok 2007, Norsko
  • 1. místo K2 big mountain 2006, Cragieburn, Nový Zéland
  • účast na Red Bull Hike and Ride 2006 - filmová soutěž, Zurich, Švýcarsko
  • 1. místo Red Bull Snow Thrill Qualifications on Jasna 2005, Chopok, Slovensko

Freeridové projekty Robina...

2011 - Po roce se skupina českých freeriderů znovu vydává do mekky freeridingu - na Aljašku. Za podpory firmy HUDYsport budou kluci využívat skútrů, kempovat na ledovcích a šlapat, aby byli ve správný čas na správných místech. Fotoonline informace z Aljašky na www.robinkaleta.com.

2012/2013 - Po skončení závodní sezóny se Ondřej, Tomáš a Robin - tři výborní lyžaři - každý z jiné disciplíny vydají za prašanem a šlapáním  na Aljašku, do Kanady nebo v Evropy a nasbírají materiál na dokument, který představí Tomáše a Ondru v pro ně nezvyklých situacích (pro Robina je to spíš každodenní chleba).

Z tohoto výletu vznikne 25 minut dlouhý film "Cesta do freeriderové duše", který bude vedle spousty dalších bonusů součástí DVD. Zárukou kvalitní podívané jim budou ti nejlepší filmaři z oboru – například Jakub Frey a fotograf Vítek Ludvík. Díky dnešní vyspělé technice a skvělému týmu nebude o krásné záběry nouze. Více o tomto projektu...

Videoprofil

Odebírat

Robina Kaletu si vybrala francouzká značka Millet do svého teamu.

A jaký je jeho nejoblíbenější lyžařský model?

7/24 je můj nejoblíbenější komplet. Kromě něj ještě používám teplákový komplet, když jdu na koncert NIGHT WORK. Zpátky však k freeridu. Je sice trochu zateplený, tím pádem ne úplně ideální na šlapání. Freeride ve středisku s občasným vzdálením se po vlastních je přesně pro něj.


Přesto, že Millet je technická firma vycházející z horolezectví a skialpu, 7/24 je čistokrevný freerider. Vypadá skvěle a navíc má vše, co z technického hlediska potřebuju - větráky, kapsičku na permici, velkou kapsu v podpaží, která pojme středně velkou husu, kapsu na mobil a kapsu na MP3. Na kalhotách kapsu na stehně - výborná na odkládání rukavic a hlavně zipem spínatelný vršek a spodek - zapomeňte na snowcatcher, kdo se občas vyválí, ví, že je k ničemu. Zip je v tomhle směru nejlepší řešení, pak už je jen one piece suit (tzv. overal).

 

Publikované články

Video: Zásady bezpečnosti a lavinové vybavení na freeride

Den správného freeridera

1.12.2014

Robin Kaleta radí, jak se připravit, a jak strávit pohodový a bezpečný den na lyžích mimo sjezdovku. Jestli vás láká ježdění panenskými svahy, mohly by se vám následujicí řádky náramně hodit. Učte se od těch nejlepších. » Více

Pin It on Pinterest