La Sportiva Ultralabák aneb v Labáku nejen na laně

Labské údolí je bezesporu synonymem pro mekku pískovcového lezení. Když ale tento víkend čtyřicet statečných obulo místo lezeček běžecké střevíce, vznikla z toho jedna parádní akce jménem La Sportiva Ultralabák. V sobotu 5. 9. 2015 přijeli běžci a běhny změřit své síly s místními stolovými horami Sněžník a Grosser Zschirnstein.

La Sportiva Ultralabák 2015

Jednoznačným tahounem nejen ženského startovního pole běžeckého závodu La Sportiva Ultralabák, byla Anka Straková, skyrunner světového formátu.

Startovalo se ve třech kategoriích: Ultra pro jednotlivce na 52 km, Relay pro dvojice a poslední kategorií byla Dog, kde startovali běžci spolu se svými čtyřnohými parťáky.

Průběh závodu La Sportiva Ultralabák

Už nádherné slunečné ráno v Kempu Děčín napovídalo podařený den, a taky že jo. V 9:00 se odstartovalo ve svižném tempu punkové skupiny Ska-P a nikdo rozhodně ve svém  úsilí nepolevil. Na trati se o závodníky postaral skvělý Ultralabák team v čele se zkušenou ultramaratonkyní Jaroslavou Krausovou. Ta se díky zranění bohužel nemohla závodu zúčastnit.

Gralulace vítězům Ultralabáku 2015

Absolutním vítězem na trati 52 km s pozitivním převýšením 1750 m byl Josef Veber s časem 4:21 h. V dámské kategorii to byla již zmiňovaná super žena Anka Straková v čase 4:45. Kategorii dog, na trati dlouhé 21,4 km, dominovalo mladé duo Michal Ženíšek s časem 1:42 a Michaela Srchová v čase 1:45.

Tento opravdu vydařený den jsme uzavřeli hudební relaxací v podání našlápnuté kapely Štíhlá Koza. Co dodat víc? Zkrátka, bylo to fakt dobrý a těším se na vás za rok!

Za poskytnuté fotografie děkujeme Luďkovi Černému z týdeníku Princip a Michalu Krouželovi ze Světa běhu.