Eliška Adamovská čtvrtá na evropském poháru v Imstu

Elle Adamovské uniklo na evropského poháru v lezení na obtížnost v rakouském Imstu 3. místo, ale i tak se nominovala na Mistrovství světa do Číny. Držte jí palce a přečtěte si, jak se Elle v Imstu lezlo...

HUDY ambasadorka Eliška Adamovská v Imstu

Na tento závod jsem moc těšila, ale jela  jsem na něj absolutně bez očekávání, protože zhruba 3 týdny před závody jsem moc nelezla, kvůli problému s ramenem. První kvalifikace, černá v celku po velkých chytech, které nevypadaly nijak zvlášť dobře, se mi lezla výborně. Na začátku, v asi sedmimetrové kolmici jsem byla docela dost nervozní, ale v převislejší části jsem se uklidnila a dolezla přes malé oblinky až do topu. Tam jsme v této cestě dolezly pouze dvě.

Před druhou kvalifikací jsem už asi nebyla tak soustředěná a při lezení jsem dělala docela zásadní chyby, ale naštěstí jsem dokázala sklepat a dolézt až tři chyty pod top. V této cestě jsem skončila na pátém místě a tím pádem postoupila do finále ze čtvrtého místa. Wohoo, cíl splněn, nominovala jsem se na mistrovství světa v Číně :) Teď už jen dát ze sebe to nejlepší ve finále, nemám už přece co pokazit.

"Přečtěte si také, jak se Eliška letos nominovala do reprezentace".

Na finále, které bylo následující den, jsem se dobře vyspala, ale přesto jsem se při rozlezu cítila unavená a rameno bolelo víc, než kdy předtím. Když už jsem začínala být silně nervozní  přecházela jsem do druhé izolace a všechno šlo tak rychle, že jsem ani nestačila na nic myslet. Když jsem nalezla do modré cesty po velkých oblinách v levé části obří stěny, všechno ze mě opadlo a lezlo se mi skvěle. Problém nastal až v závěrečném stropíku, do kterého jsem dolezla čerstvá, ale když jsem chtěla cvaknout presku, tak mi tak strašně nateklo, že jsem pak byla schopná udělat jen plusko. Stačilo by chytit ten chyt, který jsem tečovala a cvaknout z něj a byla bych třetí. S tím už ale nic neudělám. I s bramborovou medailí, jsem si zalezla pro svůj nejlepší výsledek na evropském poháru a letenku do Číny, takže jsem maximálně spokojená!

Teď budu mít nějakou dobu pauzu, aby se rameno uzdravilo, a pak se znovu vrhnu do tréninku a přípravy na ME, které bude v září v Rakousku (v Mitterdorfu). Moc se těším a dám tam do toho vše :)

Související články:

Odebírat

Štítky článku

Pin It on Pinterest