Eliška Adamovská: Velikonoce v Ospu

2. dubna jsme se s mámou, bráchou a s mou trenérkou Sašou Gendovou a její rodinou a s kamarádem Denisem vydali do Ospu. Bylo to pro mě letos už podruhé a moc jsem se tam těšila. Hlavně proto, že jsem v Mišja Peči měla vyhlédnutou cestu Sonce v očeh, kterou jsem moc chtěla lézt.

Eliška Adamovská v cestě Maňana 7c+ Osp

Hned první den jsem do ní nalezla a zkoušela krokovat. Ten den jsem to zvládla třikrát. Další dopoledne jsem se do ní pustila znovu, ale stále jsem nemohla najít správný software. Už jsem si začínala myslet, že je to pro mě ještě moc těžké, ale nevzdávala jsem to a sedmým pokusem jsem Sonce v očeh 8a+  přelezla. Byl to boj, ale stálo to za to. Moje první 8a+!

Po tomto, pro mě asi největším úspěchu, jsem se pustila do „škaredé“ cesty jménem Mozaik. Podle nového průvodce je klasifikovaná jako 8a, a když jsem byla v Ospu o pololetkách, nalezla jsem do ní, ale neseděla mi. Myslela jsem si, že už ji nikdy nepůjdu.

Do Mozaiku se pustil Denis a já to pak šla zkusit též, ovšem bez velkého očekáváEli Adamovská - Sonce v očeh 8a+ní. O to víc jsem byla překvapená, když se mi podařilo překonat to nejtěžší místo. S výbornými radami Saši a Denise už pak jen stačilo pohlídat si nohy a dát si celkově pozor. Cestu se mi podařilo přelézt vlastně na druhý pokus. Mám z toho obrovskou radost, protože jsem si myslela, že tenhle druh lezení mi moc nejde.

Rozradostněná jsem si nakrokovala další 8a, Iglu, které jsem přelezla další den. Přidala jsem ještě Maňanu 7c+ na druhý pokus. Všechny tyto cesty se mi podařilo vylézt hlavně díky podpoře a radám Saši a Denise, za což jim moc děkuji. Na skále v Mišja Peči jsem byla šťastná, vůbec se mi nechtělo domů. To místo jsem si oblíbila.

V restdayi jsem se byla projít do skal v oblasti Ospu, viděla jsem i tu krásnou velikou jeskyni, ve které bych taky někdy chtěla lézt. A taky jsem se v Peči pustila do další těžké cesty a doufám, že se tam brzy vrátím, abych ji mohla zkusit přelézt.

Jsem ráda také, že jsem mohla pořádně otestovat nový lezecký materiál od Rock Empire, jako úplnou novinku mezi sedáky, lehký a pohodlný 1B Slight  a hlavně sportovní oblečení E9!

HUDY ambasador Eli Adamovská

Odebírat

Pin It on Pinterest