Eliška Adamovská vyhrála první kolo ČP v lezení na obtížnost

V sobotu 1. 4. 2017 se konalo v Ostravě 1. kolo Českého poháru v lezení na obtížnost. Nechyběla naše šestnáctiletá HUDY ambasadorka ve sportovním lezení Eliška Adamovská, která přelezla i své starší lezkyně a umístila se tak na nejvyšším stupínku.

Eliska Adamovska

 Jaký byl závod očima Elišky?

To, že bych měla závody 20 minut autem od domu se mi moc často nestává, proto jsem se na ně celkem těšila, i když Hlubinu nemám nejradši.

Říkala jsem si, že tentokrát nebudu nervózní, ale vzhledem k tomu, že jsme ráno trochu zaspali, a mě dokáže rozhodit každá maličkost. Zase jsem se dostala do tak známého závodního stresu. A navíc to byly moje první závody, kdy jsem mohla lézt za ženy.

Byla jsem nervozní, klepaly se mi nohy a já nevěděla co dělat, aby přestaly.

Cesty mi od pohledu přišly docela těžké, kvaldy byly hlavně lištovací, což mi po dvou týdnech ve skalách nevadilo. První žlutá cesta v největším převisu vypadala hodně vytrvalostně a od pohledu se mi oblé lišty moc nelíbily. Rozbouldrovala jsem se, ale v cestě jsem se moc dobře necítila. Byla jsem nervozní, klepaly se mi nohy a já nevěděla co dělat, aby přestaly. Přestože jsem v tom tak bojovala, jsem dolezla docela vysoko, stejně jako Lenka Slezáková. Obě nás ale přelezla Iva Vejmolová, která zalezla skvěle. Před druhou cestou se mi podařilo se zklidnit, do-rozlézt se a druhou cestu, která byla lehčí, s přehledem topnout.

Eliska Adamovska Eliška Adamovská

Finále, do kterého jsme s Leňou postupovaly z děleného druhého místa, se lezlo opět v hlavním profilu. Tentokrát pro nás nachystali červenou cestu, skoro jen po oblinách. Cesta vypadala fakt nepříjemně a nelíbila se mi vůbec. Podle toho, jak rychle závodníci odcházeli z izolace, šlo poznat, že se moc vysoko nedolézá.

Když jsem tentokrát nastupovala do cesty, cítila jsem se dobře. Trvalo mi 4 expresky (a jeden hodně nejistý krok, ve kterém jsem málem vypadla), než jsem se rozlezla. Pak už se mi lezlo skvěle, měla jsem tam spoustu kamarádů a rodinu jako podporu, takže mě to hnalo nahoru. Nakonec jsem dolezla až do předposledního chytu, který jsem špatně nachytila. Byl to úžasný zážitek.

Pak už jsem jen se zatajeným dechem sledovala, jestli holky dolezou výš a… nestalo se. Nemohla jsem tomu uvěřit. Vyhrála jsem svoji, a dokonce i ženskou kategorii. Letošní rok zatím začíná skvěle, cítím se super, tak uvidíme, jak to půjde dál.  :-)

Ella

Podívejte se, s čím Eliška Adamovská leze:

La Sportiva Testarossa

Lezečky La Sportiva Testarossa

Rock Empire 3B Slight Women

Sedák Rock Empire 3B Slight Women

Sáček na magnézium Rock Empire Spiral

Sáček na magnézium Rock Empire Spiral

Odebírat

Štítky článku

Pin It on Pinterest