S La Sportivou vítězně na přeboru MO a IZS ve sportovním skialpinismu

V Krkonoších se 9. 3. 2017 odehrál otevřený přebor Ministerstva obrany a IZS ve sportovním skialpinismu. Bitva se konala na Brádlerových boudách, kde bylo i zázemí celého konání závodu. Sněhové podmínky byly nadmíru příznivé, avšak i velice drsné. Zúčastnilo se přes 50 závodníků, kteří museli zdolat náročnou trasu dlouhou celých 17 kilometrů s převýšením 1200 metrů.

La_Sportiva_skialp

Na startu mezi elitními závodníky byl i náš zástupce z řad vojáků npor. Mgr. Matěj Picka. Svou fyzickou připravenost dokonale skloubil s perfektním vybavením a získal tak celkové prvenství.

Díky nově navázané spolupráci s HUDY mohl vyzkoušet v závodu lyže od firmy La Sportivavázání Plum.

Jak závod probíhal?

Matěj vlétl do bitvy jako střela a od začátku dával najevo svým soupeřům, že chce tento závod vyhrát. Po půlce závodu utrhl poslední dva soupeře a začal zvyšovat svůj náskok. Do cíle dorazil celkově jako první z celého startovního pole.

Jsem šťastný, že to konečně vyšlo. Asi to vypadalo z vašeho pohledu jako lehké vítězství, ale pro mě to byl doslova boj. Trať, kterou organizátoři postavili, byla opravdu velice náročná," svěřil se nám po závodě Matěj.

Po předzávodní  praktické i teoretické pomoci s novým vybavením od Radara ( La Sportiva ambasador Radek Groh), to bylo už jen o boji s klukama.  Měl jsem konečně to správné skialpové vybavení, kterým mě podpořila  firma HUDY a tímto bych jim chtěl moc poděkovat. Bez nich bych určo nestál na nejvyšším stupínku vítězů,"  dodal nadporučík Matěj Picka z dělostřeleckého pluku.

My gratulujeme a přejeme další sportovní úspěchy :)